Share:
 

News

U12 matches - round 5
Date of Event : Thu Nov 22, 2018 4:32PM

The regrading of the U12 fixtures has proven most difficult & is still being worked on.

Ladder adjustments also need to be completed, but that will not be until the fixture issues are fixed.

Below are the matches for round 5

CLUBS MUST NOT ENTER ANY TEAMS OR STATS FOR THESE GAMES UNTIL NOTIFIED.

UNDER 12-1 RED
Round: 5          
  Upper Beaconsfield White V Devon Meadows White 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Holm Park Reserve (Oval 3)
  Catani Cricket Club V Officer Gold 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Catani Recreation Reserve (Main Oval)
  Tooradin Red V Upper Beaconsfield Blue 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Tooradin Recreation Reserve (Toooradin Recreation Reserve)
  Clyde Cricket Club V Upper Beaconsfield Maroon 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Donnelly Recreation Reserve (Oval 2)







UNDER 12-2 GREEN
Round: 5            
  Officer Green V Lang Lang Cricket Club 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Heatherbrae Recreation Reserve (Oval 1)
  Cranbourne Meadows Cricket Club V CARDINIA 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Lawson Poole Recreation Reserve (Oval 1)
  Devon Meadows Green V Kooweerup Boys 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Glover Recreation Reserve (Glover Recrectaion Reserve)
  Carlisle Park Vikings Cricket Club V Pakenham Maroon 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Carlisle Park Reserve







UNDER 12-3 WHITE
Round: 5            
  Kooweerup Girls V Tooradin Cricket Club 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Kooweerup Recreation Reserve (Koo Wee Rup Oval)
  Gembrook Cricket Club V Emerald Cricket Club 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Gembrook Sports Ground (Gembrook oval)
  Nyora Cricket Club V Bye 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM  
  Merinda Park Cricket Club V Pakenham Upper Toomuc Cricket Club 23/11/2018 5:00PM 30/11/2018 5:00PM Donnelly Recreation Reserve (Oval 1)

 

 


Last updated: Thursday November 22, 2018 5:12PM
Author: Jason Viney
WGCA Competitions
Show:
Select Grade:
Grade: Premier Round: 10 19 Jan 19
Pakenham   def   Cardinia
Grade: Premier Round: 10 20 Jan 19
Clyde   def   Merinda Park
Grade: Sub-District Round: 10 20 Jan 19
Pakenham Upper Toomuc   def by   Catani
Grade: B Grade Round: 10 19 Jan 19
Officer   def   Devon Meadows
Grade: B Grade Round: 10 19 Jan 19
Carlisle Park Vikings CC   def by   Aura Vale
Grade: B Grade Round: 10 19 Jan 19
Tooradin   def by   Cranbourne Meadows
Grade: B Grade Round: 10 19 Jan 19
Catani   def   Emerald
Grade: F Grade Round: 10 19 Jan 19
Merinda Park   def   Catani Cricket Club
Grade: 1 Day Competition Round: 11 19 Jan 19
Upper Beaconsfield   def by   Gembrook
Grade: 1 Day Competition Round: 11 19 Jan 19
Carlisle Park Vikings CC   def by   Emerald
Grade: 1 Day Competition Round: 11 19 Jan 19
Devon Meadows   def   Aura Vale
Grade: 1 Day Competition Round: 11 19 Jan 19
Pakenham Upper Toomuc   def   Koo Wee Rup
Grade: 1 Day Competition Round: 11 19 Jan 19
Lang Lang   def by   NNG/Maryknoll
Grade: All Star Girls Round: 5 21 Jan 19
Nyora   def by   Beaconsfield
Grade: All Star Girls Round: 5 21 Jan 19
Koo Wee Rup   def by   Officer Gold