Share:
 

Junior Premierships

UNDER 15
1963-64 Tooradin
1964-65 Cardinia
1965-66 Doveton
1966-67 Kooweerup
1967-68 Upper Beaconsfield
1969-70 Berwick
1970-71 Berwick
1971-72 Kooweerup
1972-73 Kooweerup
1973-74 Berwick
1974-75 Kooweerup
1975-76 Devon Meadows
UNDER 16 UNDER 14
1976-77 Devon Meadows Berwick
1977-78 Doveton Cranbourne
1978-79 Doveton (West) Cranbourne (West)
Tooradin/Cardinia (East) Pakenham (East)
1979-80 Cranbourne (West) Berwick (West)
Tooradin/Cardinia (East) Kooweerup (East)
1980-81 Pakenham Endeavour Hills (West)
Kooweerup (East)
1981-82 Beaconsfield (West) Devon Meadows (West)
Toomuc (East) Pakenham (East)
1982-83 Officer (West) Endeavour Hills (West)
Lang Lang (East) Lang Lang (East)
1983-84 Lang Lang (East) Lang Lang (East)
Officer (West) Endeavour Hills (West)
1984-85 Pakenham Lang Lang
1985-86 Clyde Narre Warren
1986-87 Pak. Upper/Toomuc Pak. Upper/Toomuc
1987-88 Narre Warren Kooweerup
1988-89 Upper Beaconsfield Devon Meadows
1989-90 Beaconsfield Devon Meadows
1990-91 Kooweerup Lang Lang
1991-92 Kooweerup Pak. Upper/Toomuc
1992-93 Narre Warren Tooradin/Cardinia
1993-94 Pakenhan Upper Upper Beaco (Nth)
Clyde (South)
1994-95 Tooradin Tooradin (West)
Nar Nar Goon (East)
1995-96 Beaconsfield Tooradin
1996-97 Cardinia Beaconsfield
1997-98 Beaconsfield (North) Beaconsfield (North)
Cardinia (South) Clyde (South)
1998-99 Emerald Nar Nar Goon (North)
Catani (South)
1999-00 Clyde/Cran. Meadows Pakenham
2000-01 Nar Nar Goon/Maryknoll Emerald (North)
Tooradin- (South)
2001-02 Pakenham Upper Emerald (North)
Nyora (South)
2002-03 Nar Nar Goon Clyde
2003-04 Clyde Emerald (North)
Merinda Park (South)
2004-05 Pak. Upper (North) Beaconsfield (North)
Tooradin (South) Lang Lang (South)
2005-06 Beaconsfield (North) Emerald (North)
Lang Lang (South) Catani (South)
UNDER 17 UNDER 15 UNDER 13
2006-07 Beaconsfield (North) Pak. Upper (North) Upper Beac (North)
Merinda Park (South) Cardinia (South) Merinda Park (South)
2007-08 Pak. Up/Toomuc (North) Beaconsfield (North) Cardinia (North)
Merinda Park (South) Beaconsfield (South) Clyde (South)
2008-09 Beaconsfield (North) NNG/Maryknoll (North) Upper Beac (North)
Cardinia (South) Cardinia (South) Beaconsfield (South)
2009-10 Pak. Up/Toomuc Officer (North) Beaconsfield (North)
Cardinia (South) Clyde (South)
2010-11 NNG/Maryknoll (North) Officer (North) Beaconsfield (North)
Cardinia (South) Beaconsfield (South) Cardinia (South)
2011-12 Officer Pakenham (North) Beaconsfield (North)
Kooweerup (South) Kooweerup (South)
2012-13 Tooradin Kooweerup Officer (North)
Cardinia (South)
2013-14 Beaconsfield Kooweerup Officer (North)
Kooweerup (South)
2014-15 Pakenham Officer Kooweerup
Pak. Up/Toomuc Officer
Merinda Park
UNDER 16 UNDER 14 UNDER 12
2015-16 Kooweerup (Red) Pakenham (Red) Upper Beac (Red)
Catani (White) Emerald (White) Tooradin (White)
Catani (Green) Upper Beac (Green)

WGCA Competitions
Show:
Select Grade:
Grade: Premier Round: 2 13 Oct 18
Cardinia   def by   Devon Meadows
Grade: Premier Round: 2 13 Oct 18
Upper Beaconsfield   def by   Clyde
Grade: Premier Round: 2 13 Oct 18
Tooradin   def by   Pakenham
Grade: Premier Round: 2 13 Oct 18
Merinda Park   def by   Koo Wee Rup
Grade: District Round: 2 13 Oct 18
NNG/Maryknoll   def   Tooradin
Grade: District Round: 2 13 Oct 18
Clyde   def by   Officer
Grade: District Round: 2 13 Oct 18
Cranbourne Meadows   def   Emerald
Grade: District Round: 2 13 Oct 18
Carlisle Park Vikings CC   def by   Cardinia
Grade: B Grade Round: 2 13 Oct 18
Devon Meadows   def   Cranbourne Meadows
Grade: B Grade Round: 2 13 Oct 18
Tooradin   def by   Carlisle Park Vikings CC
Grade: B Grade Round: 2 13 Oct 18
Aura Vale   def by   Catani
Grade: B Grade Round: 2 13 Oct 18
Emerald   def by   Officer
Grade: 1 Day Competition Round: 1 13 Oct 18
Pakenham   def   Gembrook
Grade: 1 Day Competition Round: 1 13 Oct 18
Aura Vale   def by   Koo Wee Rup
Grade: 1 Day Competition Round: 1 13 Oct 18
Cranbourne Meadows   def by   Pakenham Upper Toomuc